Grįžti į naujienas2018-10-29

Priekinio kryžminio raiščio komplekso ir sąnario kremzlių pažeidimų ortopedinis gydymas

Priekinio kryžminio raiščio ir sąnario kremzlių pažeidimų gydymas yra didelis iššūkis gydytojui ir pacientui. Tokio pobūdžio traumos dažniausiai įvyksta, kai judėdamas žmogus  staigiai keičia judėjimo kryptį, ypač tada, kai blauzda būna fiksuota ant žemės, o kūnas iš inercijos dar sukasi apie vertikalią ašį. Priekinio kryžminio raiščio ir sąnario kremzlės pažeidimai  retai būna izoliuoti. Kelio sąnarį stabilizuojantys raiščiai, veikiami didelės inercinės sukimosi jėgos (slidinėjant, kaituojant, žaidžiant krepšinį, rankinį, futbolą ir pan.), tam tikru momentu nebeatlaiko jų tvirtinimosi prie kaulų vietoms tenkančių atsparumo jėgų, dėl to patiriami labai įvairaus sunkumo ir kombinacijų pažeidimai. Kartu dažniausiai pažeidžiami ir šoniniai kelio sąnario raiščiai bei meniskai ir kremzlė.
          Pagerėjus diagnostikos galimybėms, šių sportinių traumų gydymas pastaruoju metu radikaliai pasikeitė. Nebeužtenka izoliuotai gydyti vien tik kryžminių raiščių, kremzlės ar šoninių raiščių bei meniskų, bet, viską deramai įvertinus, su chirurginės mini intervencijos pagalba vienu metu viską ir rekonstruoti. Nebepriimtina, jei tai daroma kelių etapų operacijomis ar diagnozei patikslinti pacientams siūlomos diagnostinės artroskopinės procedūros – tai jau istorija, kurią reikia užmiršti.
      Tokių traumų gydymas sėkmingai taikomas Tauragės ligoninėje įsigijus specializuotą medicinos įrangą, bei pagalbines vienkartines priemones ir implantus. Operacijos apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu atliekamos nemokamai. Pageidaujantiems tirtis ir gydytis reikia kreiptis į ligoninės ortopedus - traumatologus Konsultacijų poliklinikoje. Registracijos telefonas - (8 446) 62747.