Grįžti į naujienas2019-04-17

Informacija apie skausmo gydymą VšĮ Tauragės ligoninėje

Kodėl skausmas gali būti problema?

Kai liga yra sunkiai pagydoma, skausmas gali lydėti ilgą laiką ir sukelti daug fizinių kančių, psichologinių problemų, pasekmių. Ilgai trunkantį skausmą būtina gydyti,  kad jis netrukdytų.

Kaip gydomas skausmas?

Sudėtingais atvejais būtina parinkti individualų gydymą, pvz., fizioterapines procedūras, gydomąją mankštą, vaistus, specialias invazines skausmo malšinimo procedūras.

Kokios paslaugos teikiamos skausmo gydymo dienos stacionare?

Skausmo gydymo dienos stacionare konsultuojami pacientai dėl medikamentinio skausmo gydymo,  jiems taikomos specialios invazinės skausmo gydymo procedūros.

Kokie skausmo sindromai gydomi skausmo gydymo dienos stacionare?

Dažniausiai skausmo gydymo dienos stacionare gydomi šie skausmo sindromai:

Skausmo vertinimo skalės

„Veidukų“ skalė

1 „veidukas“

2 „veidukas“

3 „veidukas“

4 „veidukas“

5 „veidukas“

Skaitmeninė skalė

1      2       3

4      5

6      7      8

9       10

Žodinė skalė

Nėra skausmo

Silpnas skausmas

Vidutinis skausmas

Stiprus skausmas

Nepakeliamas skausmas

3. Kokio pobūdžio skausmą patiriate? Skausmas gali būti: aštrus, duriantis, maudžiantis, bukas, deginantis, dilgčiojantis ar kitoks.

4. Kiek laiko patiriate skausmą? Kada pirmą kartą pradėjo skaudėti? Kaip skausmas keitėsi laikui bėgant, kada ir nuo ko sustiprėjo.

5. Kaip skausmas keičiasi paros bėgyje? Kokiomis aplinkybėmis ir nuo ko sustiprėja? Nuo ko sumažėja? Ar skausmas nuolatinis ar priepuolinis?

6. Ar skausmas trukdo miegoti, judėti, atlikti buityje įprastus veiksmus, protinį bei fizinį darbą? Kaip skausmas veikia nuotaiką ir gyvenimo kokybę?

7. Žinoti visus bandytus vaistus skausmui malšinti, jų pavadinimus, dozes, gydymo trukmę, efektyvumą. Taip pat svarbu žinoti kitoms ligoms gydyti vartojamus, ypač kraują skystinančius, vaistus (pvz., ar vartojate aspiriną, orfariną, klopidogrelį (Plavix), rivaroksbaną (Xarelto) ar kt.).

8 446 62747; 8 698 57768