V. Kudirkos g. 2, LT-72214 Tauragė.
Įstaigos kodas 179761936 tel. +370 446 62700
Neįgaliesiems V. Kudirkos g. 2, LT-72214 Tauragė. Įstaigos kodas 179761936
Svetainė Lietuvių kalbaSvetainė Angliškai
info@tauragesligonine.lt +370 446 62700

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius

Naujai įrengtas Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius (toliau FMR) įsikūręs viešosios įstaigos Tauragės  ligoninės cokoliniame aukšte.

Šiame skyriuje gydomi vaikai ir suaugę, sergantys vidaus, nervų, sąnarių, odos ligomis, ligoniai po traumų, ortopedinių, chirurginių operacijų.

FMR skyriuje teikiamos  paslaugos – fizioterapijos procedūros, individuali bei grupinė kineziterapija salėje bei kineziterapija vandenyje, gydomieji ir povandeniniai masažai, vandens vonios.

Įrengtas druskos kambarys. Gydymas druska tinka ir vaikams, ir suaugusiems. Jame teikiamos  paslaugos vadinamos haloterapija. Druskų kambario sienos, lubos, grindys padengtos druskos sluoksniu. Per specialias angas  į  patalpą  pučiamas  sausas  druskos  (NaCl) aerozolis. Druskos dalelės tokios mažos, kad pasiekia, ne tik viršutinius, bet ir apatinius kvėpavimo takus, taip pat lengvai nusėda ant odos paviršiaus. Kvėpuojant tokiu oru,  kvėpavimo takų gleivinė tampa atsparesnė aplinkos dirgikliams, sumažėja bronchų gleivinės uždegimas, palengvėja kosulys, pagerėja atsikosėjimas, sugrąžinamas alsavimas pro nosį. Galima sakyti, jog haloterapija - tai tarsi eliksyras žmogaus plaučiams, profilaktika odai bei poilsis organizmui. Haloterapinės procedūros ramina nervų sistemą, stiprina organizmą, todėl jas galima atlikti kasmet profilaktiškai, ypač tiems, kurie serga bronchine astma. Druskų procedūros rekomenduojamos besiskundžiantiems apetito stoka, blogu miegu, nervingumu, taip pat tiems, kuriuos vargina brendimo spuogai. Haloterapija apsaugo veido odą nuo raukšlių, atitolina jos senėjimą, be to, šių procedūrų dėka pagerėja organizmo kraujotaka, atsinaujina epidermis, sumažėja odos pleiskanojimas.

FMR skyriuje teikiamos paslaugos suaugusiems ir vaikams, finansuojamos iš Lietuvos Respublikos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto:

• Pirmojo reabilitacijos etapo paslaugos bei pavienės nemedikamentinio gydymo priemonės ambulatorinio ar stacionarinio gydymo metu.
  • Ambulatorinė reabilitacija II, sergantiems nervų, kvėpavimo, odos, nosies - gerklės ligomis ir esant judamojo -  atramos aparato pažeidimams;
  • Pacientai priimami su gydytojų siuntimais arba gali patys įsigyti pageidaujamas procedūras (jei nėra kontraindikacijų šioms procedūroms).

Taip pat yra sudarytas dienos procedūrų kompleksas, kurį sudaro:

• fizioterapija (galima bet kuri procedūra, teikiama skyriuje)
  • kineziterapija (pasirinktinai, vandenyje ar salėje)
  • masažas (pasirinktinai, vandenyje ar salėje)
  • Šio komplekso kaina – 13,03 eur. Tai pigiau, nei perkant procedūras atskirai.
  • Taikomos nuolaidos, t.y. 11,58 eur vaikams iki 10 metų, asmenims nuo 60 metų ir neįgaliesiems.

FMR gydytojas konsultuoja kitų specialybių gydytojus, siunčiant pacientus reabilitaciniam gydymui, ambulatorinei reabilitacijai.

Organizuojant FMR skyriaus darbą taikomas komandinis principas.

Skyriaus kolektyve dirba 30 darbuotojų: skyriaus vedėja, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja, vyresn. slaugytoja,  6 kineziterapeutai, 1 ergoterapeutas, 9 masažuotojos, 6 fizioterapijos slaugytojos, 1 logoterapeutas, 1 psichologas, 1 socialinis darbuotojas, 1 ūkio reikalų tvarkytoja, 1 valytoja.

FMR darbuotojai nuolat bendrauja su kitų skyrių įvairių specialybių kolegomis, kelia savo kvalifikaciją organizuojamuose seminaruose, konferencijose, kursuose.

FMR skyriaus darbas organizuojamas ir vykdomos pagal Tauragės ligoninėje patvirtintas Kokybės sistemos procedūras.

Skyriaus vedėja R. Kerpauskienė

Vyresnioji slaugytoja A. Paliakienė

Skyrius: 8 446 62744

Procedūrų registracija: 8 687 88261